Najgroźniejsza choroba naszych


Informacje

Dodany: 2020-03-21
Kategoria: psychoterapia

Tagi dla artykułu

depresja

foto
Co zrobić aby odzyskać radość życiową?


Najgroźniejsza choroba naszych czasów

Lekarze alarmują, że jedną z najbardziej groźnych chorób jest w dzisiejszych czasach depresja. I należy z tym się zgodzić - w końcu nie jest żadną tajemnicą, że w Stanach Zjednoczonych czy choćby w Szwecji coraz większa ilość osób choruje na depresję. Można śmiało powiedzieć, że depresja to taka choroba, która generalnie dotyka mieszkańców bogatych krajów. Badania mówią, iż takie osoby, które chorują na depresję mają dużo mniejsze szanse na dożycie emerytury, aniżeli takie osoby, które nie muszą żyć z tą jakże uciążliwą chorobą.

Przede wszystkim mowa w tym momencie o odebraniu sobie życia, ale także innych chorobach, np. związanych z osłabieniem stanu zdrowia. Z depresją kłopot jest taki, że trudno ją wykryć. W końcu takie osoby, które w istocie mają depresję, po prostu nie bardzo chcą się do niej przyznać bądź umiejętnie ją ukrywają. I właśnie dlatego nawet ci ludzie, którzy wiodą radosne życie powinni posiadać jakąś wiedzę na wszystkie kwestie mające związek z depresją. Dzięki tego typu wiedzy można pomóc na przykład pomóc swojemu znajomemu.

Choć naturalnie jak to już wcześniej zostało wspomniane, ciężko tak naprawdę wykryć depresję. Psychiatra bez najmniejszego kłopotu może to zrobić, lecz zwykłym osobom ciężko jest odróżnić zły humor od depresji. Warto zastanowić się w jaki sposób można walczyć z uciążliwą depresją. Z całą pewnością jeśli depresja jest permanentna, najbardziej wskazanym wyjściem jest korzystanie z pomocy psychiatrów. Masa osób obawia się psychiatrów, bo ciągle przykładowo psychoterapia jest tematem tabu, ale naprawdę nie należy absolutnie niczym się przejmować.

Choćby z takiego powodu, iż wizyta w gabinecie psychiatry jest anonimowa. A poza tym wcale nie jest powiedziane, że w każdym przypadku psychiatra jest potrzebny - bardzo możliwe, iż wystarczy zwykły psycholog. Czasami rozmowa z psychologiem sprawia, że dostrzeżemy błędy jakie popełniliśmy. Na przykład - w wielu przypadkach psychologia może odpowiedzieć na dużo naszych pytań, lecz również sporo ich zadać. Zatem depresja to choroba z którą trzeba zawsze walczyć - to od nas zależy czy w przyszłym roku nadal będziemy na wszystko narzekali oraz żyli w smutku czy zawalczymy o bardzo szczęśliwe życie.

Top